Czerwiec 1, 2012

Projekt pilotażowy w Jeleniej Górze – zakończony sukcesem

inteligentne oświetlenie drogoweProjekt pilotażowy w mieście Jelenia Góra zakończył się sukcesem. Włodarze miasta mogli naocznie przekonać się jak inwestując niewiele można z istniejącej sieci oświetleniowej zrobić nowoczesną inteligentną sieć sterowania.

Ten projekt jest dla nas tym bardziej ważny gdyż został on nominowany w konkursie Sustainable Energy Competition organizowanym przez Komisarza Unii Europejskiej ds. Energii z okazji corocznej imprezy Energy Week w Brukseli.

Ten prestiżowy konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych rozwiązań w dziedzinie racjonalizacji zużycia energii. Można powiedzieć, że projekt inteligentnego sterowania oświetleniem w Jeleniej Górze odniósł dwa sukcesy. Jeden ma wymiar praktyczny – włodarze miasta poznali zalety nowoczesnego systemu sterowania i zanotowali wysoki poziom oszczędności energii bez obniżania funkcjonalności systemu.

Drugi sukces natomiast jest dużym sukcesem marketingowym – komisja konkursowa uznała nasz projekt za jeden z najważniejszych wydarzeń w Europie w dziedzinie zrównoważonej energii, projekt, który dzięki łatwej możliwości replikacji i dużej ilości potencjalnych miast chętnych do oszczędzania energii, ma ogromny potencjał w oszczędzaniu energii.

Oba sukcesy dodają nam energii do dalszych działań i sprawiają, że łatwiej nam promować ideę racjonalnego oszczędzania energii zarówno w Polsce jak i w całej Europie.

http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1224:udany-eksperyment-z-systemem-sterowania-ulicznym-owietleniem&catid=16:informacje-prasowe&Itemid=46&lang=pl