Apanet Green System Sp. z o.o.

Aktualności

Misja Gospodarcza Laureatów GreenEvo, Expo 2020 Dubaj

Prezes Apanet Green System pan Andrzej Lis miał zaszczyt uczestniczyć w Misji Gospodarczej Laureatów GreenEvo zorganizowanej w ramach targów Expo 2020 w Dubaju.

Celem, organizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Krajową Izbę Gospodarczą i Polską Agencję Inwestycji i Handlu, wydarzenia jest nawiązanie i wzmocnienie polskich kontaktów gospodarczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w całym rejonie Bliskiego Wschodu. Umożliwi to wdrożenie oraz komercjalizację stworzonych przez laureatów programu GreenEvo technologii.

Laureaci tegorocznej edycji programu wraz z wiceministrem Ireneuszem Zyską odbyli wizytę studyjną w Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park oraz w Innovation Center, rozmawiali z naukowcami i przedstawicielami Dubai Electricity & Watr Authority (DEWA).

Prezes Lis prezentował aspekty techniczne i biznesowe wykorzystania inteligentnego systemu sterowania oświetleniem APANET, które zapewnia zracjonalizowanie zużycia energii elektrycznej przez oświetlenie uliczne i drogowe w kontekście konieczności ograniczenia zużycia energii, która nadal w większości krajów świata nie jest pozyskiwana ze źródeł tradycyjnych, nieodnawialnych.

Szacuje się, że tylko w Europie na oświetlenie miejsc, gdzie światło nie jest potrzebne, marnuje się 1700 mln euro rocznie, zaś modernizacja oświetlenia z zastosowaniem systemu sterowania pozwala na redukcję zużycia energii na oświetlenie nawet o 70%.