Luty 10, 2011

Apanet na targach – Targi Światło 2011

oświetlenie halZapraszamy do odwiedzenia nas na targi Światło 2011, które w dniach 23-25 marca 2011 odbędą się w warszawskim centrum targowym EXPO XXI.

Firma APANET Green System sp. z o.o.  w hali 3 na stanowisku A25 zaprezentuje swój najnowszy produkt – system GLC. Sterowniki GLC umożliwiają zdalne zarządzanie i kontrolę oświetleniem ulicznym od pojedynczych lamp do całych miast. Dzięki wykorzystaniu do komunikacji istniejących przewodów zasilających latarnie system nie wymaga dodatkowych nakładów inwestycyjnych na infrastrukturę komunikacyjną, przy czym nie jest uzależniony od komunikacji GSM, która to nie jest rozwiązaniem optymalnym zarówno z powodów finansowych jak i z powodów kłopotliwego zarządzania urządzeniami.

Sterowniki GLC wyposażone są w liczniki energii elektrycznej, dzięki czemu zarządca sieci ma na bieżąco informacje o zużyciu energii poszczególnych lamp, o bieżących oszczędnościach a także o awariach i zdarzeniach. Operator systemu nadrzędnego ma pełen wgląd w całą sieć i poszczególne jej składniki. Może wprowadzać preprogramowalne algorytmy sterowania oświetleniem (np. w zależności od pory dnia, od opadów i od natężenia ruchu itp.) lub w każdym momencie przejąć ręczną kontrolę nad oświetleniem (może je włączyć na pełną moc lub wyłączyć lub wybrać poziom mocy).

System GLC jest nowoczesnym, proekologicznym rozwiązaniem pomagającym oszczędzać energię elektryczną, a co za tym idzie, pomaga redukować emisję CO2.  Wierzymy, że to innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do znacznych oszczędności zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych – nasi klienci mniej zapłacą za energię elektryczną i sprawią, że środowisko nie będzie w takim stopniu obciążone i nasze dzieci będą mogły rosnąć w zgodzie z przyrodą.