Czerwiec 15, 2011

APANET laureatem II edycji konkursu GreenEvo

system inteligentnego sterowania oświetleniem ulicFirma APANET została laureatem II edycji konkursu GreenEvo organizowanego przez Ministerstwo Środowiska przy współudziale Ministerstwa Gospodarki. Celem konkursu było wyłonienie firm z najbardziej proekologicznymi produktami w celu ich promocji na rynkach Polskim i zagranicznym. APANET oferuje bardzo nowoczesny system inteligentnego sterowania oświetleniem ulic, który umożliwia nawet 50% obniżkę kosztów oświetlenia.

Każda lampa wyposażona jest w sterownik umożliwiający jej pełna kontrolę przez stronę internetową.W sytuacjach zmniejszonego natężenia ruchu system umożliwia automatyczne obniżenie natężenia oświetlenia a tym samym oszczędza niepotrzebnie dotychczas wydawane pieniądze i co równie ważne ogranicza emisję CO2 do atmosfery. Europejskie przykłady podobnych instalacji potwierdzają bardzo duże oszczędności, zarówno w kosztach energii elektrycznej, a także kosztach obsługi sieci – każda lampa, która uległa awarii automatycznie wysyła informację do zarządcy.

Co bardzo ważne technologia firmy APANET jest oparta o międzynarodowy standard komunikacji z wykorzystaniem przewodów zasilających lampy (LonWorks PLC) co znacznie ułatwia instalacje (nie ma potrzeby dodawania dodatkowych przewodów czy wymiany opraw oświetleniowych) oraz sprawia że inwestycja w inteligentny system sterowania oświetleniem ulic zwraca się bardzo szybko i szybko przynosi realne oszczędności dla gmin czy podmiotów odpowiedzialnych za oświetlenie dróg. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że specjaliści z Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Gospodarki docenili nasze produkty i wyróżnili w tym konkursie.

Więcej o tym:

http://www.greenevo.gov.pl/show_news.php?f_id=130
http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/15551_oglaszamy_polska_zielona_r_ewolucje.html
http://nowa-energia.com.pl/2011/06/16/oglaszamy-polska-zielona-rewolucje/