July 8, 2019

Rozwój czystych technologii we współpracy polsko-brytyjskiej

Dnia 28.06.2019 r. odbyło się II polsko-brytyjskie Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji, w którym jednym z głównych gości był Wiceminister Sławomir Mazurek, a także wiceminister ds. Inwestycji w Departamencie Handlu Międzynarodowego Graham Stuart.

Rozmowy dot. m.in. wymiany doświadczeń w zakresie wdrażania zielonych technologii, które znacząco mogą wpłynąć na rozwój gospodarczy, jak również zwiększenie konkurencyjności. W rezultacie uzyskamy lepszą efektywność wykorzystania zasobów naturalnych z jednoczesnym zmniejszeniem negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

W panelu dotyczącym czystych technologii wzięła udział Edyta Kolendowicz, która zaprezentowała rozwiązania proponowane przez Apanet Green System. Tematem rozmów była między innymi tematyka wdrażania czystych technologii z naciskiem na poszukiwanie sposobów jak najszybszego ich wdrożenia.

Dziękujemy za możliwość udziału w spotkaniu.

More

June 19, 2019

INTELIGENTNE MIASTA – SMART CITY Międzynarodowe spotkanie przedstawicieli miast

13 czerwca 2019 w Bydgoszczy odbyło się międzynarodowe spotkanie przedstawicieli miast – uczestników projektu mySMARTLife w ramach  programu Horyzont 2020 pn. Inteligentna przemiana miast UE w kierunku nowej koncepcji inteligentnego życia i gospodarki (Smart Transition of EU cities towards a new concept of smart Life and Economy).

W konsorcjum projektu uczestniczy 27 partnerów, w tym partnerzy zaawansowani, tzw. miasta wiodące – Hamburg, Helsinki i Nantes  oraz miasta uczące się (tzw. follower cities) – m.in. Bydgoszcz, Palencia i Rijeka.

Przedstawiciele Apanet Green System mieli przyjemność wystąpić w panelu gospodarza – miasta Bydgoszcz, prezentując  doświadczenia z sukcesu wdrożenia systemu inteligentnego oświetlenia miasta. Szczegóły rozwiązania oraz czynniki, istotne dla powodzenia przedsięwzięcia omówili: pan Marcin Rydzewski z Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz pani Edyta Kolendowicz i pan Marcin Borowiec z Apanet Green System.

Dzięki instalacji systemu sterowania Apanet Green System i modernizacji urządzeń budżet Bydgoszczy oszczędza  corocznie  65% energii elektrycznej.

Zarówno samo sterowanie urządzeniami, jak i serwis wykorzystują rozwiązania sztucznej inteligencji (internet rzeczy – IoT) generując kolejne korzyści, związane z obniżeniem kosztów obsługi systemu oświetlenia miasta.

Szerzej zainteresowanych tematem zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://www.bydgoszcz.pl/rozwoj/projekty-miedzynarodowe/mysmartlife/

 

More

May 29, 2019

Szkolenie z obsługi systemu sterowania oświetleniem, które miało miejsce w siedzibie GDDKiA o/Wrocław 23 maja 2019 r.

Nasi inżynierowie zaprezentowali system sterowania oświetleniem, który obejmuje sześć odcinków drogi ekspresowej S 3. Szkolenie zostało zorganizowane przez wrocławski oddział GDDKiA 23 maja 2019 r. Uczestniczyli w nim przedstawiciele GDDKiA oraz firmy serwisujące oświetlenie.
Zaprezentowano możliwości systemu oraz jego najważniejsze funkcje.

More

April 11, 2019

Kongres Technologii Miejskich

W dniu 10 kwietnia 2019 roku  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Kongres Technologii Miejskich, w którym wzięła udział Edyta Kolendowicz – Dyrektor Handlowa Apanet Green System. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR, firma doradcza i wydawca portali Transport Publiczny, Rynek Kolejowy i Rynek Infrastruktury. Kongres stanowi miejsce wymiany opinii i informacji na temat przyszłości polskich miast w kontekście rozwoju technologii związanych z oświetleniem, transportem, energią czy wykorzystaniem przestrzeni.
Debaty odbywały się na trzech salach, w ramach których poruszane były następujące zagadnienia:

Jakie są najnowsze trendy w rozwoju technologii smart city?
Jaki jest wpływ oświetlenia na zdrowie i bezpieczeństwo?
Jaka jest rola światła w procesie rewitalizacji i zwiększenia atrakcyjności przestrzeni miejskich?
Nasza wiedza stale się dla Was rozszerza!
Dziękujemy za możliwość udziału w wydarzeniu!

More

April 8, 2019

IX edycja Smart City Forum

Dziękujemy za możliwość udziału w IX Smart City Forum! 
Największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast odbył się 27-28 marca 2019 w Warszawie. Wydarzenie oferuje możliwość wymiany doświadczeń między innymi przez prezesów i dyrektorów wiodących firm, przedstawicieli administracji publicznej, jak również ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania.
Naszą firmę reprezentowała Edyta Kolendowicz zajmująca stanowisko Dyrektora Handlowego.
Spotkanie zaowocowało wieloma nowymi znajomościami, mieliśmy także możliwość zapoznać się z nowościami.

Źródło: MMC Polska

More

April 2, 2019

XIV Konferencja Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia

Już jutro stratuje XIV edycja dwudniowej konferencji “Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia” organizowana przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), w której mamy zaszczyt uczestniczyć. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży oświetleniowej, w trakcie którego poruszane są aspekty prawne, ekonomiczne oraz techniczne zarządzania oświetleniem dróg i miejsc publicznych. Konferencja stanowi świetną okazję do zapoznania się z wszystkimi nowinkami technologicznymi.
Efektem spotkania jest poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń firm elektroenergetycznych oraz przedstawicieli samorządów lokalnych w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego.

Więcej informacji TUTAJ

More

February 27, 2019

Targi ŚWIATŁO 2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVII Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2019 odbywających się w dniach 13-15 marca w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14.
Znajdą nas Państwo na stoisku D17 w hali nr 4.

W ramach programu targów będziemy wygłaszać następującą prelekcje:
środa 13.03.2019, 15.10 – 15.45 Praktyczne wykorzystanie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem – konkretne przykłady realizacji i osiągnięte efekty oszczędności energii – Edyta Kolendowicz

More

February 26, 2019

Dialog techniczny przeprowadzony przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Przedstawiciele naszej firmy w dniu 25.01.19 r uczestniczyli w III etapie rozmów w ramach dialogu technicznego zorganizowanego przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Podczas spotkania zaprezentowano wyniki dotychczasowych testów, zaplanowano kolejne, jak również omówiono zarejestrowane zdarzenia. Po zakończeniu III rundy dialogu ZDM przedstawił oczekiwania związane z działaniem docelowego systemu monitoringu oświetlenia zewnętrznego. Działania naszej firmy zostały ocenione w sposób pozytywny.

More

March 6, 2018

X Forum Gospodarcze TIME w Warszawie

W dniach 5-6 marca 2018 r. mamy przyjemność gościć na X Forum Gospodarczym TIME w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane przez zrzeszenia KIGEiT, PIIT i ZVEI skupia czołowych przedstawicieli firm z całej Europy, realizujących transformację przemysłową. Celem spotkania jest pogłębianie współpracy przedsiębiorstw we wszystkich obszarach działalności gospodarczej oraz omówienie kluczowych kwestii dotyczących obecnych procesów zmian technologicznych i organizacyjnych w przemyśle.

 

 

Podczas tegorocznej edycji TIME jednym z wiodących tematów była interoperacyjność. Coraz istotniejszą kwestią jest możliwość współpracy urządzeń i systemów rożnych dostawców. Interoperacyjność zapewnia bezpieczeństwo rozbudowanych systemów oraz szybszą, łatwiejszą rozbudowę czy integrację z innymi systemami.

Więcej na stronie wydarzenia: www.fgtime.pl

More

February 14, 2018

O przyszłości otwartych inteligentnych systemów sterownia

O przyszłości otwartych inteligentnych systemów sterownia, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje opowiada Andrzej Lis, prezes zarządu Apanet Green System.

 

Cały materiał tutaj.

More