December 31, 2020

Apanet Green System – Laureat VII GreenEvo

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny program promujący polskie zielone technologie w kraju i na świecie oraz ułatwiający polskim firmom nawiązywanie kontaktów międzynarodowych. Do grona jego laureatów wybierane są tylko sprawdzone, wdrożone i wysoce efektywne technologie. Apanet Green System został laureatem VII edycji GreenEvo w kategorii Oszczędność energii, za inteligentny system sterownia oświetleniem ulicznym.

Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Klimatu i Środowiska: “Wierzę, że technologie zakwalifikowane do projektu GreenEvo mają szansę na sukces międzynarodowy. Globalny rynek rozwiązań i technologii proekologicznych rozwija się bardzo dynamiczne i dlatego zasadne jest, aby w tym segmencie pojawił się również wyraźny polski akcent.”

More

February 11, 2020

Apanet uczestnikiem Misji Gospodarczej w Kanadzie

Apanet jako laureat konkursu GreenEvo jest uczestnikiem Misji Gospodarczej w Kanadzie.

Poniżej kilka zdjęć z Vancouver, gdzie właśnie trwają Międzynarodowe Targi GLOBE 2020. Targi mają na celu łączenie partnerów biznesowych w zakresie czystych technologii. W imprezie mającej jednocześnie formę wystawy oraz forum biznesu (Globe Forum) uczestniczy kilkuset wysokich rangą przedstawicieli branży clean-tech z Ameryki Północnej i z Europy (około 280 wystawców i 3200 uczestników oraz 9.000 zwiedzających z 55 krajów).

Więcej na temat GLOBE tutaj.

 

 

More

August 30, 2019

Misja gospodarcza do Indii 11-15.09.2019

Na zaproszenie Ministerstwa Środowiska Apanet Green System, jako laureat projektu Akcelerator zielonych technologii  GreenEvo weźmie udział w polsko-indyjskim forum gospodarczym, organizowanym we wrześniu w New Delhi przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Tematem przewodnim wydarzenia jest “New partnerships for innovation, sustainable development and environment”.

Podczas forum polscy przedsiębiorcy będą prezentować swoje firmy i technologie. W delegacji uczestniczył będzie wicepremier Piotr Gliński.

Więcej o wydarzeniu mogą Państwo przeczytać na stronie https://india.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/300984,misja-biznesowa-do-indii.html

Relację z wydarzenia zamieścimy po powrocie.

More

August 30, 2019

Kolejna edycja szkolenia z obsługi systemu sterowania oświetleniem dla GDDKiA

Miło nam powiadomić, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA zaprosiła nas do przeprowadzenia szkolenia/prezentacji  z efektywnego zarządzania i wykorzystania inteligentnego systemu sterowania oświetleniem drogowym APANET, który został zainstalowany na sześciu odcinkach drogi ekspresowej S3.

Szkolenie przeznaczone jest dla kierowników rejonów i kierowników projektów z Oddziałów we Wrocławiu i  w Opolu, a zostanie przeprowadzone 3. września 2019 r. we wrocławskim oddziale GDDKiA

More

July 8, 2019

Rozwój czystych technologii we współpracy polsko-brytyjskiej

Dnia 28.06.2019 r. odbyło się II polsko-brytyjskie Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji, w którym jednym z głównych gości był Wiceminister Sławomir Mazurek, a także wiceminister ds. Inwestycji w Departamencie Handlu Międzynarodowego Graham Stuart.

Rozmowy dot. m.in. wymiany doświadczeń w zakresie wdrażania zielonych technologii, które znacząco mogą wpłynąć na rozwój gospodarczy, jak również zwiększenie konkurencyjności. W rezultacie uzyskamy lepszą efektywność wykorzystania zasobów naturalnych z jednoczesnym zmniejszeniem negatywnego wpływu człowieka na środowisko.

W panelu dotyczącym czystych technologii wzięła udział Edyta Kolendowicz, która zaprezentowała rozwiązania proponowane przez Apanet Green System. Tematem rozmów była między innymi tematyka wdrażania czystych technologii z naciskiem na poszukiwanie sposobów jak najszybszego ich wdrożenia.

Dziękujemy za możliwość udziału w spotkaniu.

More

June 19, 2019

INTELIGENTNE MIASTA – SMART CITY Międzynarodowe spotkanie przedstawicieli miast

13 czerwca 2019 w Bydgoszczy odbyło się międzynarodowe spotkanie przedstawicieli miast – uczestników projektu mySMARTLife w ramach  programu Horyzont 2020 pn. Inteligentna przemiana miast UE w kierunku nowej koncepcji inteligentnego życia i gospodarki (Smart Transition of EU cities towards a new concept of smart Life and Economy).

W konsorcjum projektu uczestniczy 27 partnerów, w tym partnerzy zaawansowani, tzw. miasta wiodące – Hamburg, Helsinki i Nantes  oraz miasta uczące się (tzw. follower cities) – m.in. Bydgoszcz, Palencia i Rijeka.

Przedstawiciele Apanet Green System mieli przyjemność wystąpić w panelu gospodarza – miasta Bydgoszcz, prezentując  doświadczenia z sukcesu wdrożenia systemu inteligentnego oświetlenia miasta. Szczegóły rozwiązania oraz czynniki, istotne dla powodzenia przedsięwzięcia omówili: pan Marcin Rydzewski z Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz pani Edyta Kolendowicz i pan Marcin Borowiec z Apanet Green System.

Dzięki instalacji systemu sterowania Apanet Green System i modernizacji urządzeń budżet Bydgoszczy oszczędza  corocznie  65% energii elektrycznej.

Zarówno samo sterowanie urządzeniami, jak i serwis wykorzystują rozwiązania sztucznej inteligencji (internet rzeczy – IoT) generując kolejne korzyści, związane z obniżeniem kosztów obsługi systemu oświetlenia miasta.

Szerzej zainteresowanych tematem zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://www.bydgoszcz.pl/rozwoj/projekty-miedzynarodowe/mysmartlife/

 

More

May 29, 2019

Szkolenie z obsługi systemu sterowania oświetleniem, które miało miejsce w siedzibie GDDKiA o/Wrocław 23 maja 2019 r.

Nasi inżynierowie zaprezentowali system sterowania oświetleniem, który obejmuje sześć odcinków drogi ekspresowej S 3. Szkolenie zostało zorganizowane przez wrocławski oddział GDDKiA 23 maja 2019 r. Uczestniczyli w nim przedstawiciele GDDKiA oraz firmy serwisujące oświetlenie.
Zaprezentowano możliwości systemu oraz jego najważniejsze funkcje.

More

April 11, 2019

Kongres Technologii Miejskich

W dniu 10 kwietnia 2019 roku  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Kongres Technologii Miejskich, w którym wzięła udział Edyta Kolendowicz – Dyrektor Handlowa Apanet Green System. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Doradców Gospodarczych TOR, firma doradcza i wydawca portali Transport Publiczny, Rynek Kolejowy i Rynek Infrastruktury. Kongres stanowi miejsce wymiany opinii i informacji na temat przyszłości polskich miast w kontekście rozwoju technologii związanych z oświetleniem, transportem, energią czy wykorzystaniem przestrzeni.
Debaty odbywały się na trzech salach, w ramach których poruszane były następujące zagadnienia:

Jakie są najnowsze trendy w rozwoju technologii smart city?
Jaki jest wpływ oświetlenia na zdrowie i bezpieczeństwo?
Jaka jest rola światła w procesie rewitalizacji i zwiększenia atrakcyjności przestrzeni miejskich?
Nasza wiedza stale się dla Was rozszerza!
Dziękujemy za możliwość udziału w wydarzeniu!

More

April 8, 2019

IX edycja Smart City Forum

Dziękujemy za możliwość udziału w IX Smart City Forum! 
Największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast odbył się 27-28 marca 2019 w Warszawie. Wydarzenie oferuje możliwość wymiany doświadczeń między innymi przez prezesów i dyrektorów wiodących firm, przedstawicieli administracji publicznej, jak również ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania.
Naszą firmę reprezentowała Edyta Kolendowicz zajmująca stanowisko Dyrektora Handlowego.
Spotkanie zaowocowało wieloma nowymi znajomościami, mieliśmy także możliwość zapoznać się z nowościami.

Źródło: MMC Polska

More

April 2, 2019

XIV Konferencja Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia

Już jutro stratuje XIV edycja dwudniowej konferencji “Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia” organizowana przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), w której mamy zaszczyt uczestniczyć. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży oświetleniowej, w trakcie którego poruszane są aspekty prawne, ekonomiczne oraz techniczne zarządzania oświetleniem dróg i miejsc publicznych. Konferencja stanowi świetną okazję do zapoznania się z wszystkimi nowinkami technologicznymi.
Efektem spotkania jest poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń firm elektroenergetycznych oraz przedstawicieli samorządów lokalnych w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego.

Więcej informacji TUTAJ

More